Renault - naprawa skrzyni biegów 

Każdy samochód wymaga regularnych przeglądów, niezależnie od tego, czy jest uważany za awaryjny, czy też nie. Odpowiednio szybka diagnoza pozwala znacząco ograniczyć koszty. W przypadku aut marki Renault warto pamiętać o kontroli skrzyni biegów. Należy wiedzieć, że poszczególne modele posiadają odmienne rodzaje przekładni. Skrzynie o modelu T mają sześć przełożeń, podobnie jak oznaczone symbolem N. Zazwyczaj montowane są w modelach Megane czy Scenic. Z kolei w samochodach dostawczych używane są te z symbolem P. Mogą mieć 5  lub 6 biegów. Są także skrzynie biegów z oznaczeniem J, które posiadają 5 biegów. Dzięki znajomości ich specyfiki nasz serwis dokona naprawy lub regeneracji.     

Jakie symptomy w przypadku skrzyni biegów świadczą o tym, że należy udać się do serwisu? 

Jeżeli słychać stukanie, a biegi wchodzą z trudem bądź też przeciwnie przekładnia jest bardzo luźna, to czym prędzej należy udać się do serwisu. Najczęściej wtedy problem dotyczy zewnętrznego mechanizmu zmiany przełożeń. Mogą być to źle wyregulowane bądź też zatarte linki, a także awaria synchronizatorów. Jeżeli dojdzie do ich zużycia, zęby będą na siebie natrafiały, co powoduje charakterystyczny dźwięk. W tym przypadku bardzo ważna jest szybka reakcja, gdyż jeśli nie podejmie się odpowiedniego działania, zepsuje się nie tylko skrzynia biegów, ale również koła zębate. Bywają sytuacje, że zmianie biegów towarzyszy charakterystyczne pukanie. Wtedy też należy oddać samochód do warsztatu.   

Jak rozwiązać problem ze skrzynią biegów w Renault? 

Nasza oferta obejmuje zarówno remont, jak i wymianę skrzyń biegów. Na samym początku dokonamy szczegółowej i niezwykle starannej diagnozy. W ten sposób możemy określić zakres uszkodzeń. Kolejnym etapem będzie regeneracja, przy czym nie tylko jej dokonamy, ale także wyregulujemy luzy na wałkach oraz naciągi łożysk. Na samym końcu użyjemy odpowiedniego oleju przekładniowego dedykowanego do danego typu przekładni, co utrwali efekt. Nasze usługi przeprowadzimy jak najszybciej, ale z niezwykłą starannością i precyzją. Możemy także wykonać kompleksową naprawę. Wymienimy komplet łożysk na fabrycznie nowe. Złożymy także skrzynię biegów według najlepszych standardów serwisowych. Po rzetelnej weryfikacji problemu często okazuje się, że uszkodzenia są większe. W takiej sytuacji konieczna będzie wymiana skrzyni biegów na nową.  

Awarie automatycznych skrzyń biegów w Renault 

W przypadku automatycznych układów przenoszenia napędu w samochodach Renault należy uważać na awaryjne modele. Do takich należy Aisin AW 55-50 stosowany w Renault Laguna V6 do 2007 roku. Tutaj występują częste uszkodzenia elektrozaworów. Dlatego nasz serwis rekomenduje montaż dodatkowej chłodnicy oleju. Podobne działanie może być konieczne w przypadku JATCO JF011E, która znajduje się wśród podzespołów Renault Fluence. Aby uniknąć awarii łożysk skrzyni biegów, należy pamiętać tu o regularnej wymianie oleju. Remont przekładni automatycznych jest bardziej skomplikowany ze względu na rozbudowaną elektronikę, jednak nasz doświadczony zespół może sobie z tym poradzić. 

                

naprawa skrzyni biegów renault