Peugeot - naprawa skrzyni biegów

Samochody marki Peugeot uchodzą za bezawaryjne. Zazwyczaj mają dobry silnik. Najnowsze modele charakteryzują się wyciszeniem wnętrza. Jednak bywają problemy w przypadku tych wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. Niewłaściwe użytkowanie, a także zaniedbania mogą doprowadzić do awarii. W Peugeocie 407 często występuje problem z płynną zmianą biegów, a jak wiadomo, przekładnia automatyczna po zwolnieniu hamulca powinna poruszać samochód do przodu bez szarpnięć. Zatem, jeżeli występują pierwsze symptomy zepsucia się podzespołów, koniecznie należy udać się do naszego serwisu. Oferujemy kompleksową naprawę, ale również regenerację. Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć koszty. Wymiana skrzyni biegów na nową wiąże się ze zdecydowanie większymi wydatkami. Dlatego postaramy się znaleźć najbardziej skuteczną metodę naprawy. Bardzo często w modelach Peugeota 307 występuje problem z automatyczną 6-biegową skrzynią biegów. W tym przypadku inżynierowie starali się za wszelką cenę zmniejszyć jej gabaryty. Niestety przez to sam system hydrauliczny jest wadliwy. Kiedy zbagatelizuje się taką usterkę, może dojść do zniszczenia całej skrzyni biegów. Dlatego wszystkich użytkowników zachęcamy do regularnej kontroli, co pozwala znacząco zaoszczędzić.

     

Naprawa manualnej skrzyni biegów w samochodach marki Peugeot   

 

W przypadku manualnych skrzyń biegów zazwyczaj pojawia się problem związany z luźnym drążkiem zmiany biegów. Może dochodzi także do zgrzytania podczas wchodzenia przełożenia. Dlatego żadnych objawów nie należy ignorować, gdyż takie postępowanie spowoduje, że awaria będzie znacznie poważniejsza, a naprawa pochłonie większe środki. Każdą poprzedza demontaż skrzyni biegów i dokładna diagnoza problemu. Konieczna jest wymiana wszystkich łożysk. Jeśli jedynie te elementy są zużyte, to remont może potrwać jeden dzień roboczy. Może się jednak zdarzyć, że problem jest większy i należy wymienić inne elementy, takie jak np. koła zębate lub poszczególne wałki. Wtedy często okazuje się, że regeneracja nie jest opłacana i trzeba wymienić skrzynię biegów. Przed jej założeniem ustawiamy luzy wzdłuż wałków, a także regulujemy łożyska. Dzięki temu układ przenoszenia napędu będzie dłużej działać.

Dlaczego warto wybrać nasz serwis skrzyń biegów Peugeot? 

Cechuje nas wieloletnie doświadczenie w naprawie skrzyń biegów Peugeot i ich regeneracji. Przez lata pracy zaufało nam wielu klientów. Nasze diagnozy są bezbłędne, a remont zawsze skuteczny, co gwarantuje zadowolenie z usług. Mamy wiedzę, a także doskonałe zaplecze narzędziowe, co pozwala nam na naprawę każdej manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów Peugeot. Dodatkowo udzielimy Państwu rad, aby jeszcze przedłużyć jej trwałość. Dość prozaiczną kwestią, o której jednak zapomina wielu kierowców, jest kontrola ilości oleju i jego uzupełnianie. Warto także pamiętać, by zmianę biegów dopasować do prędkości jazdy, gdyż to także wpływa na jej pracę. Ponadto nie należy zapominać o podstawach, czyli wrzucaniu pierwszego lub wstecznego biegu jedynie przy zatrzymanych kołach.

naprawa skrzyni biegów peugeot