Opel - naprawa skrzyni biegów

Samochody marki Opel uchodzą za niezawodne. Jednak wielu właścicieli zmaga się z awarią skrzyni biegów. Typowym objawem jest pojawiające się buczenie w poszczególnych przełożeniach. Często występuje ono także na wolnych obrotach. Jak wiadomo, sama wymiana jest dosyć kosztowna. Naprawa pozwoli znacząco zaoszczędzić. Dokładamy wszelkich starań, aby koszty nie były bardzo wysokie. 

W manualnych skrzyniach biegów często zużywają się łożyska. Na szczęście mogą być one poddane regeneracji. Na samym początku sprawdzimy przyczyny usterki. Następnie po diagnozie przejdziemy do działania. Dokonamy wymiany uszkodzonych części, w tym także łożyska. Wyregulujemy luzy, a także kompleksowo wyczyścimy wszystkie części. Dzięki temu nie będą pojawiały się żadne problemy, a skrzynia biegów będzie w doskonałym stanie.

Nasz serwis skrzyń biegów obejmuje również remont automatycznych przekładni. Naprawa takich podzespołów wymaga dużej wiedzy z zakresu elektromechaniki. Nasz doświadczony zespół poradzi sobie z każdą usterką, a także większą awarią w automacie Opla. Nowe skrzynie biegów w przypadku samochodów tej marki często są bardzo drogie. Dlatego w naszym serwisie oferujemy Państwu wymianę także na model używany. Musimy tutaj zaznaczyć, że bywają sytuacje, że konstrukcja danej serii jest wadliwa. Dlatego w takim przypadku zaproponujemy Państwu naprawę, czyli wymianę poszczególnych części na nowe, co w ostatecznym rozrachunku zniweluje znacząco koszty. 

Diagnoza usterek skrzyni biegów w Oplu 

Nasza firma oferuje Państwu kompleksowe doradztwo. Na samym początku, nim przejdziemy do regeneracji skrzyni biegów, dokonamy szczegółowej diagnozy. Pozwoli nam to określić zakres uszkodzeń i w ten sposób znaleźć najlepszą metodę naprawy. Na tej podstawie otrzymają Państwo kosztorys  i dopiero po jego akceptacji przejdziemy do działania. Konieczne jest wyciągnięcie całej skrzyni biegów, a także odczepienie linek i mechanizmów hydraulicznych sprzęgła. W ten sposób możemy dokładnie określić problem. 

Jak wydłużyć pracę skrzyni biegów w Oplu po naprawie?   

  

Jeżeli chce się, by naprawiona skrzynia biegów była sprawna przez długi czas, należy pamiętać, by kontrolować jej stan i wymieniać regularnie olej. Należy też pamiętać, że pierwszy bieg i wsteczny można włączać czy wyłączać tylko i wyłącznie przy zatrzymanych kołach. Aby nie obciążać skrzyni biegów, trzeba odpowiednio dopasować bieg do prędkości jazdy, a przy jego zmianie konieczne jest wciskanie sprzęgła do końca. W przypadku Opla Corsa D, Meriva B, Mocca, Astra H, Astra J, Vectra C, Signum, Zafira czy Insignia do 2012 roku montowana była skrzynia M32, która niestety wykazywała się dużą awaryjnością. W modelach Opla z takimi przekładniami bardzo szybko dochodziło do zużycia łożysk. Dlatego, gdy pojawią się pierwsze symptomy ich wyeksploatowania w postaci stukania, rekomendujemy wymianę na nowe. Dodatkowo zalecamy połączenie z wysokiej jakości olejem. Wtedy też znacząco można zwiększyć trwałość tej skrzyni biegów. Warto pamiętać, że im później udadzą się Państwo do serwisu, tym problem będzie większy, a naprawa bardziej kosztowna.      

naprawa skrzyni biegów opel