Naprawa skrzyni biegów w samochodach niszowych marek

Wypadające przełożenia, zgrzyty, wibracje czy huczenie – to tylko przykłady typowych objawów różnych usterek skrzyń biegów. Kupno nowego elementu to nierzadko wydatek od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo tańszą alternatywą jest montaż części używanej, zregenerowanej lub oddanie skrzyni do naprawy. Poważne problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy jeździsz autem niszowej marki. Co należy zrobić? Jak wygląda regeneracja takiej przekładni? Sprawdź już teraz!

Dlaczego skrzynie biegów ulegają awariom?

Wbrew pozorom mechanizm przekładni, choć bardzo skomplikowany, wykazuje się niezwykłą wytrzymałością. Producenci stosują wzmacniane materiały, a poszczególne elementy wykonywane są z zachowaniem najwyższej precyzji. Znanych jest wiele modeli samochodów, w których skrzynie bez większego problemu wytrzymują setki tysięcy kilometrów.

Czasem jednak awarie pojawiają się szybciej, niż zakładał to sam producent. Najczęściej jest to efekt różnych wad konstrukcyjnych, które ujawniają się dopiero po latach. Skrzynie uszkadzają się również z racji niepoprawnej ich eksploatacji. Mało kto zawraca sobie głowę wymianą oleju w przekładni. Niestety, trzeba to robić, szczególnie w przypadku jej automatycznej wersji, gdzie interwał wymiany jest naprawdę krótki.

Stwierdzenie usterki nie musi być jednak traktowane jak przysłowiowy wyrok. Nowe przekładnie są drogie, ale ich naprawa lub regeneracja kosztuje ułamek tej ceny. W dobrym warsztacie usługa zostanie wykonana profesjonalnie i dostaniesz na nią długą gwarancję.

Uszkodzona skrzynia w aucie niszowej marki – to może być problem

Jeździsz starym, dawno już nieprodukowanym samochodem? A może zawsze interesowały Cię tzw. niszowe marki i właśnie takim autem poruszasz się na co dzień? Jeśli dopadnie Cię problem uszkodzonej skrzyni biegów, sprawy mogą się nieco skomplikować.

Na rynku próżno szukać nowych przekładni, a nawet jeśli się pojawiają, to zazwyczaj kosztują niebotyczne pieniądze. Używane będą oczywiście dużo tańsze, ale z racji rzadko spotykanej marki, ich dostępność jest najczęściej znikoma.

Pozostaje więc naprawa takiej skrzyni biegów, ale i tu pojawiają się pewne komplikacje. Regeneracja to nie tylko rozebranie i wyczyszczenie przekładni. To także wymiana uszkodzonych lub wyraźnie „zmęczonych życiem” elementów. Części te mogą być trudno dostępne, a dopasowanie ich z innych modeli aut nie zawsze jest możliwe.

Niszowe marki samochodów – regeneracja skrzyni biegów z odtworzeniem części

Jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, powinieneś wybrać się do specjalistycznej, dobrze wyposażonej firmy. Przy dostępie do odpowiednich narzędzi oraz materiałów, uszkodzone części można zregenerować lub odbudować. Wymaga to jednak ogromnej wiedzy, dużego doświadczenia i precyzji działania.

Taka regeneracja może być kosztowna, ale nierzadko będzie to jedyne dostępne rozwiązanie. Pamiętaj, aby w takim przypadku zawsze stawiać na usługi sprawdzonych, cieszących się dobrą opinią firm. Niepoprawnie wykonana naprawa może skutkować szybkim powrotem usterki i stratą pieniędzy.

skrzynie biegów w niszowych samochodach