Skorzystaj z naszej oferty

Autoserwis 

Zadzwoń 

Naprawa skrzyń biegów

Zadzwoń 

Adres

Napisz

Napisz

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Odwiedź nas !

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Ikona społeczna

Baza wiedzy

Jak sprawdzić automatyczną skrzynię biegów?

 

Planujesz zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów (ASB)? Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze, ale to Twój pierwszy automat? Nie chcesz kupować auta, które na skutek awarii może zrujnować domowy budżet? Poznaj niezawodne metody na ocenę sprawności automatu. Jeszcze przed podpisaniem umowy upewnij się, że wszystko w pojeździe pracuje bez zarzutu. Podpowiadamy, jak sprawdzić stan techniczny ASB!

 

 Więcej

Co to jest i jak wygląda adaptacja skrzyni biegów

 

Automatyczna skrzynia biegów (ASB) znacznie podnosi komfort jazdy, umożliwiając płynniejsze i bardziej dynamiczne prowadzenie samochodu. Auta wyposażone w tego rodzaju przekładnię od lat cieszą się sporym zainteresowaniem kierowców. Jednak, by taka jednostka przez długie lata działała sprawnie i bezawaryjnie, należy poświęcić nieco czasu na jej dostosowanie do jazdy w konkretnych warunkach. Czynnością, która to umożliwia, jest adaptacja układu automatycznej zmiany przełożeń. Sprawdź, na czym polega ten proces, jak wygląda on w praktyce i dowiedz się, w jakich przypadkach kalibracja przekładni jest absolutnie konieczna. Może się bowiem okazać, że za nieprawidłowe działanie systemu zmiany przełożeń odpowiada właśnie niewłaściwa konfiguracja tego podzespołu.

 

 Więcej

Czym jest bezstopniowa skrzynia biegów

Bezstopniowe skrzynie biegów charakteryzują się coraz powszechniejszym zastosowaniem. Jeszcze do niedawna, montowane w największych i najdroższych samochodach, obecnie coraz częściej spotykane są również w kompaktach i pojazdach z napędem hybrydowym. Sprawdź, jak zbudowana jest bezstopniowa przekładnia, poznaj jej mocne i słabe strony i zdecyduj, czy warto zdecydować się na kupno auta, w którym zastosowano takie rozwiązanie.

 

 Więcej

Jaki wybrać olej do skrzyni biegów? Syntetyczny czy mineralny?

Kwestia doboru odpowiedniego oleju do skrzyni biegów nie jest łatwą decyzją, zwłaszcza w przypadku właścicieli aut wieloletnich lub o większym przebiegu. Jaki płyn wybrać – mineralny czy syntetyczny? W poniższym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 Więcej

5 sposobów na to, jak zniszczyć skrzynię biegów

Automatyczne i ręczne skrzynie biegów należą do części samochodowych, które bywają bardzo drogie w naprawie. Ewentualnym awariom i usterkom można łatwo zapobiec, stosując się do kilku zaleceń. Niestety, wiele osób – na przekór zaleceniom specjalistów – robi wiele, aby je zdewastować. Dlatego już teraz poznasz 5 sposobów na to, jak skutecznie... zniszczyć skrzynię biegów.

 

 Więcej

Najczęstsze problemy automatycznych skrzyni biegów

Komfort podróżowania prywatnym autem jest dla każdego bardzo ważnym czynnikiem, decydującym o zakupie konkretnego pojazdu. Nic więc dziwnego, że z roku na rok popularność samochodów osobowych wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów, zamiast manualnych, wyraźnie rośnie. Jak pokazują statystyki, najchętniej wybierają je kobiety oraz właściciele firm. Co ciekawe, duże zainteresowanie automatycznymi skrzyniami dotyczy nie tylko rynku aut nowych, ale także używanych.

 

 Więcej

Najpopularniejsze/najlepsze typy skrzyń biegów automatycznych w samochodach osobowych

Pod koniec ubiegłego stulecia w Europie (w tym w Polsce) trudno było szukać samochodów osobowych z automatyczną skrzynią, ale na przestrzeni ostatnich lat coraz bardziej przekonujemy się do tego rozwiązania. Taka przekładnia gwarantuje wygodę i komfort podróżowania, a do tego prawidłowo eksploatowana i serwisowana będzie naprawdę wytrzymała. Automatyczne skrzynie biegów samochodów osobowych to jednak pojęcie bardzo ogólne. Na rynku wykorzystuje się dzisiaj kilka różnych konstrukcji i dlatego przed zakupem auta z automatem warto poznać je wszystkie i wiedzieć, jaka skrzynia biegów będzie najlepsza.

 

 Więcej

Nowa, czy regenerowana skrzynia biegów?

Użytkowanie pojazdu nieuchronnie wiąże się z powolnym eksploatowaniem poszczególnych części. Wszystkie one mają swoją żywotność, która obliczona jest jako możliwa liczba przejechanych kilometrów. Oczywiście jest to dość płynny przedział. Olbrzymie znaczenie ma bowiem sposób jazdy, a także drogi, po których samochód się porusza. Bardziej wprawne operowanie narzędziami sterującymi, unikanie bezdroży i nierówności mogą wydłużyć szacunkową wytrzymałość niektórych komponentów. Jednym z podatnych na awarię jest układ służący do zmiany obrotów silnika. Co zrobić, gdy odmówi posłuszeństwa? Zwykły remont skrzyni biegów do aut ciężarowych nie zawsze jest opłacalny. 

 

 Więcej

Manualna czy automatyczna skrzynia biegów?

Ilu kierowców, tyle teorii dotyczących przewagi jednego rozwiązania nad drugim. Dyskusje czy manualna skrzynia biegów jest lepsza niż automatyczna, nie mają końca. Zwolennicy tradycyjnych tzw. ręcznych rozwiązań podkreślają lepsze osiągi i płynną jazdę, z kolei ci, którzy spróbowali nowoczesnych przekładni, zafascynowani oferowaną wygodą, deklarują, że już nigdy nie wrócą do samodzielnego operowania drążkiem. Czeka Cię naprawa? Sprawdź ofertę firmy Orkanika, która prowadzi sprzedaż automatycznych skrzyń biegów do samochodów ciężarowych i autobusów marki ZF. Być może awaria Twojego mechanizmu to dobra okazja, by postawić na nowe, komfortowe rozwiązania?

 

 Więcej

Skrzynie biegów DSF

Skrzynie biegów DSF to jedne z popularniejszych typów przekładni stosowanych w autach osobowych, dostawczych oraz innych pojazdach. Na masową skalę montowano je m.in. w samochodach produkowanych przez koncern motoryzacyjny VAG czy w samochodach Opla. Niestety, jak każda skrzynia – również przekładnia DSF nie jest wolna od wad i ewentualnych usterek w miarę eksploatacji. Z tego artykułu dowiesz się, czy w przypadku awarii bardziej opłacalna będzie jej regeneracja, czy wymiana na nową.

 

 Więcej

Skrzynie biegów ZF

Niemiecka marka ZF Friedrichshafen AG to jeden z globalnych potentatów produkujących części i podzespoły do samochodów osobowych, ciężarowych i pojazdów specjalistycznych. Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od ponad 100 lat, a jednym z jej sztandarowych produktów są skrzynie biegów. Cieszące się opinią solidnych, wytrzymałych i odpornych na pracę w najbardziej niesprzyjających warunkach, przekładnie ZF nie są jednak niezniszczalne. Po pewnym czasie wymagaj naprawy lub regeneracji. Sprawdź, jak wygląda ten proces w profesjonalnym warsztacie i dowiedz się jak wybrać odpowiedni serwis dla Twojej skrzyni biegów.

 

 Więcej

Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów dla aut powyżej 3,5t

Skrzynie biegów montowane w samochodach ciężarowych, autobusach oraz innych pojazdach o masie przekraczającej 3,5 tony to podzespoły o skomplikowanej konstrukcji. Nic więc dziwnego, że proces naprawy takiej skrzyni przebiega nieco inaczej niż regeneracja urządzeń montowanych w samochodzie osobowym. Zastanawiasz się, z jakim kosztem wiąże się kompleksowa naprawa skrzyni w autach powyżej 3,5t? Sprawdź, od czego zależy cena i jakie czynności wchodzą w skład usługi.

 

 Więcej

Skrzynia biegów Multitronic - naprawa i opis

Planujesz zakup Audi z automatyczną skrzynią biegów? Stresują Cię opinie o awaryjności tego typu przekładni? A może jesteś już właścicielem takiego samochodu i chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo użytkować skrzynię? Jedną z najczęściej montowanych skrzyń biegów w autach tej marki jest przekładnia Multitronic. Jednocześnie, przez wielu uznawana jest za najbardziej podatną na usterki i trudy eksploatacyjne. Dowiedz się, jak zbudowany jest multitronik, poznaj zasady jego prawidłowej eksploatacji, typowe awarie i sposoby ich naprawy.

 

 Więcej

Naprawa i specyfikacja skrzyni biegów M32 i M20

 

Uniwersalna konstrukcja przekładni M20 oraz M32 powoduje, że amerykański koncern General Motors z powodzeniem stosował ją zarówno w najmniejszych modelach opla (corsa), poprzez kompakty typu astra czy signum, jak i w limuzynach takich jak insignia. Skrzynie biegów M20/M32 znaleźć można również w wielu samochodach osobowych produkowanych przez marki Fiat oraz Alfa Romeo. Jeśli jesteś właścicielem któregoś z modeli wyposażonych w tego typu przekładnię lub planujesz zakup auta ze skrzynią M20 lub M32, podpowiadamy, na które aspekty powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

 

 Więcej

Jak dbać o skrzynię biegów?

 

Zarówno manualne, jak i automatyczne skrzynie biegów to jedne z najbardziej skomplikowanych, a przez to drogich w naprawie części samochodowych. Aby więc zapobiec niepotrzebnym wydatkom, warto odpowiednio o nie zadbać. Będzie to z pożytkiem nie tylko dla naszych portfeli, ale i bezpieczeństwa. W jaki sposób więc dbać o skrzynie biegów ciężarówek i samochodów osobowych? Poznaj skuteczne porady

 

 Więcej

Jakie objawy mówią, że skrzynia biegów wymaga naprawy

Awaria skrzyni biegów to poważny problem nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także finansowych. Naprawa skrzyni biegów w pojeździe wiąże się bowiem z poważnymi wydatkami, zwłaszcza w przypadku modeli automatycznych. W jaki sposób poznać więc, że wymaga ona naprawy? Jakie objawy świadczą o usterkach tego podzespołu? Dowiedz się z naszego artykułu.

 

 Więcej

Jak działa automatyczna skrzynia biegów?

 

Automatyczna skrzynia biegów w samochodzie to duży komfort, szczególnie podczas jazdy w mieście i korkach, których rezultatem jest częste zatrzymywanie się i powtórne ruszanie. Dzięki automatowi nie ma potrzeby wciskania sprzęgła czy też zmiany biegów. Przekładnia tego typu cechuje się jednak skomplikowaną budową i dużą ilością elektronicznych elementów. W jaki sposób działa? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

 

 Więcej