Naprawa skrzyń automatycznych

Oferujemy profesjonalny serwis i sprzedaż automatycznych i manualnych skrzyń biegów do samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych i roboczych na terenie Lublina i województwa lubelskiego. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza wykwalifikowanych techników, którą poszerzamy na szkoleniach i konferencjach branżowych, sprawiają, że jesteśmy w stanie podjąć się każdej naprawy. Mamy również bogate zaplecze magazynowe części – oryginalnych i zamiennych – do celów serwisowych i na sprzedaż. Jednak, zanim zajedzie potrzeba skorzystania z naszych usług, staniecie Państwo przed obliczem wyboru - skrzynia automatyczna czy manualna? Oba rodzaje mechanizmów mają swoje wady i zalety.

 

Jeżeli chodzi o skrzynie automatyczne, to do największych wad można zaliczyć poziom skomplikowania, który sprawia, że ewentualna naprawa jest bardzo kosztowna, duża ilość elektroniki, konieczność regularnej wymiany oleju, większe spalanie i słabsze osiągi podczas wyprzedzania względem skrzyń manualnych. Wśród przewag należy wymienić niewątpliwy komfort podczas dłuższych tras, płynne przełożenia, brak sprzęgła oraz optymalne wsparcie podczas poruszania się po mieście i w korkach. Skrzynie manualne z kolei wymagają większej ilości uwagi i ruchów i potrzebują sprzęgła, jednak jako relatywnie prostszy mechanizm są tańsze w naprawie, dając przy tym więcej możliwość kierowcy w kontekście kontrolą nad pojazdem.

Różnice w trwałości między automatyczną a manualną skrzynią biegów w głównej mierze wynikają rzecz jasna ze sposobu użytkowania. Niestety równie często awarie są wynikiem nieprawidłowej eksploatacji i błędów serwisowych, a nierzadko również braku regularnych przeglądów technicznych, które są niezbędne do ich prawidłowej pracy. W tym miejscu trzeba podkreślić, że nie wszyscy wiedzą jak prawidłowo posługiwać się skrzyniami automatycznymi. Jednak w przypadku zawodowych kierowców takie ryzyko jest zminimalizowane. Jak wspomnieliśmy, automatycznie skrzynie biegów muszą mieć regularnie wymieniany olej. Największa różnica w temacie konserwacji dotyczy naprawy, które z racji zaawansowania mechanizmu automatycznego są nieporównywalnie większe niż w popularnym manualu.

Automatyczne skrzynie biegów Lublin


Problemem może być też zauważenie awarii. Trzeba zwracać uwagę na wycieki oleju, szarpanie przy zmianie biegów, problemy z wrzuceniem biegu wstecznego oraz swa spalenizny we wnętrzu. Wśród najczęściej występujących i często bagatelizowanych symptomów awarii są:

  • problemy ze zmianą biegów podczas dynamicznego przyspieszania (tzw. przeciąganie),

  • brak możliwości wrzucenia biegu wstecznego,

  • niepożądane trzaski i metaliczne dźwięki wydobywające się z wnętrza skrzyni podczas jazdy.


Jednak awaria nie musi oznaczać wyroku dla naszej kieszeni. Oferujemy profesjonalną naprawę i regenerację w Lublinie i województwie lubelskim. Dobrze przeprowadzona regeneracja, poprzedzona szczegółową diagnostyką, pozwala przywrócić posiadany mechanizm, dzięki precyzyjnej diagnozie faktowi, że naprawa obejmuje jedynie poszczególne podzespoły. Do procesu naprawczego zawsze podchodzimy kompleksowo. Dokładnie diagnozujemy problem, a następnie przedstawiamy szczegółową wycenę oraz rekomendowaną opcję usunięcia usterki – może to być drobna naprawa, ale niejednokrotnie zaniedbania są na tyle duże, że najbardziej ekonomicznym wyborem jest regeneracja.

Regeneracja automatycznej skrzyni biegów


Regularna wymiana płynów eksploatacyjnych i podstawowe czynności serwisowe przeprowadzone przez doświadczony zespół mechaników, przyczyniają się do zwiększonej żywotności układów zmiany biegów w samochodach osobowych i ciężarowych. Często jednak okresowe wymiany oleju i przeglądy techniczne są bagatelizowane przez użytkowników. Efektem są kosztowne w naprawie usterki i rozległe awarie. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest regeneracja automatycznej skrzyni biegów.


W firmie Orkanika zajmujemy się kompleksowym serwisem i zmianą oleju metodą dynamiczną i statyczną. Wymieniamy również elementy robocze, takie jak koła zębate, łożyska, uszczelniacze, piasty oraz synchronizatory w nowoczesnych skrzyniach biegów. Specjalizujemy się w naprawie układów w pojazdach ciężarowych, ale możesz się do nas zgłosić również, jeśli posiadasz auto osobowe, terenowe lub dostawcze.

naprawa-automatycznych-skrzyni-biegow.jp
Allegro 3.jpg
Naprawa skrzyń biegów.jpg

Możliwość kredytowania naprawy skrzyń biegów !

Santander - Logo.png